First Name

Last Name

Qualification

Grade / Department

Subjects Taught

Geeta Pillai M.A, B.Ed CEP  
Vinaya Nagaraj M.Sc.PH.D Principal – Secondary Section English
Aarti Garampalli B.Sc, B.Ed Principal – Primary Section English
Sneha Sapre   Vice Principal – Sr. Secondary  
Uma  Pradeep M.A., B.Ed Headmistress – Primary Section SST
Aradhana  Mundhe M.Sc.B.Ed PGT – Sr. Secondary Section  Chemistry
Bandana Jha M.Com, MA(Economics) PGT – Sr. Secondary Section  Economics, Business Studies, Accounts
Chitra  Phadke M.A.B.Ed PGT – Sr. Secondary Section  English
Indrani  Das M.Sc.B.Ed PGT – Sr. Secondary Section  Physics
Juben Shaikh MCM PGT – Sr. Secondary Section  IP
Jyoti Agarwal M.Com PGT – Sr. Secondary Section  Accounts
Lalitha Ongole MS(comp sc), M.Sc(Math), B.Sc.ED PGT – Sr. Secondary Section  Maths
Medha  Joshi B.E PGT – Sr. Secondary Section  Computer Science
Meghna Mittal M.Com, B.Ed PGT – Sr. Secondary Section  Accounts
Nilam Barman M.Phill ( Mathematics) , B.Ed PGT – Sr. Secondary Section  Maths
Nishtha  Garg B.Com MBA PGT – Sr. Secondary Section  Economics, Business Studies, Accounts
Sovina Vijay   PGT – Sr. Secondary Section  English
Uttamrao  Bodake M.Sc.B.Ed NET PGT – Sr. Secondary Section  Biology
Varsha Chaudhary PH.D PGT – Sr. Secondary Section  Physics
Aakanksha  Bhangaonkar M.Sc M.Ed TGT – Secondary Section  Chemistry
Aditi Vaidya B.Sc.B.Ed,MBA TGT – Secondary Section  SST
Aditi Biswas M.Sc, B.Ed TGT – Secondary Section  Maths
Anitha Jayaprakash B.Sc.,B.Ed.,M.A.,M.Ed TGT – Secondary Section  English
Anjali Dharmadhikari M.Sc.B.Ed TGT – Secondary Section  Chemistry
Apurva Dande B.Com, B.Ed TGT – Secondary Section  SST
Archana Hulawale None TGT – Secondary Section  English
Awanti  Namjoshi M.Sc., B.Ed, M.A (Edu) TGT – Secondary Section  Biology
Gayathri G BA, DELF B1, MSW TGT – Secondary Section  French
Jayashree  Thorat B.Sc D.Ed TGT – Secondary Section  Science
Kavita Juneja BA, B.Ed TGT – Secondary Section  English
MANJU   MA, B.Ed TGT – Secondary Section  SST
Meera Diwekar B.Sc.,B.Ed TGT – Secondary Section  Maths
Mitasha Sharma BBA . B.ED TGT – Secondary Section  English
Mythili  Iyer B.Sc, B.Ed, Ph.D TGT – Secondary Section  Maths
Namita Kichlu M.A., B.Ed TGT – Secondary Section  Hindi
Naynish Kuchekar M.A, P.Hd TGT – Secondary Section  Sanskrit
Neetu  Tyagi M.A. ,B.Ed. , TGT – Secondary Section  Hindi
Poonam Verma M.Sc.B.Ed TGT – Secondary Section  Maths
Premchand  Kumbhar M.A B.Ed TGT – Secondary Section  Hindi
Priya Deshpande M.A. (French) TGT – Secondary Section  French
Ramneet  Kaur M.Sc.B.Ed TGT – Secondary Section  Biology
Rashmi  Vinayak M.A.B.Ed TGT – Secondary Section  SST
Sachin Patil MA, B.Ed TGT – Secondary Section  Sanskrit
Sangeeta Khandka M.A.B.Ed TGT – Secondary Section  Hindi
Sanitha  Jayan B.Sc, B.Ed, M.A(Edu) TGT – Secondary Section  Maths
Savita Sonawane B.Sc.B.Ed TGT – Secondary Section  Physics, Chemistry
Shital More B.SC , MA, B.ED TGT – Secondary Section  English
Soma Mukherjee MA(Eng), B.Ed TGT – Secondary Section  English
Sonia  Vij B.Sc B.Ed TGT – Secondary Section  Science
Sujata Jha MA, B.Ed TGT – Secondary Section  SST
Sushmita Sen Mazumder MA, B.Ed TGT – Secondary Section  SST
Tanima  Sengupta M.A,MBA TGT – Secondary Section  SST
Tapashi Mukherjee B.Com., B.Ed TGT – Secondary Section  Maths
Urmella K. Dang M.A.B.Ed TGT – Secondary Section  Hindi
Varsha Joshi M.A.B.Ed TGT – Secondary Section  Marathi
Vikrant Kamble B.sc, B.ed TGT – Secondary Section  Maths
Alka Raina B.A.M.S., MA(eng), B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Anagha Joshi B.Com, B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Aparna  Bhasin B.Ed PRT – Primary Section  English
Arushi Chaturvedi MBA, B.ED PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Chaitali Guha B.Sc, B.Ed, TTC, Montessori Trained, CTET PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Deepthi  Rai M.Sc B.Ed PRT – Primary Section  Maths
Devyani Deshmukh B.Tech., B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Gauri Mani B.Sc, B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Indira Rajeshwari B.Com, B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Indrani Chanda BA, B.Ed PRT – Primary Section  Science
Lakshmi Prabha Mitra M.A.,B.Sc.B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Lucky Sengupta B.Com, B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Madhumita Das BA (Eco) PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Manjusha Pillai masters in physics , b.ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Mansi Deshpande Msc , b.ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Mariamma Anthony M.A(Eco), B.Ed, CTET PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Mukul Pal M.Sc, B.Ed ,M.A(HINDI) PRT – Primary Section  Hindi
Nazia Imam M.A.B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Neelima  Srivastava M.Sc.,B.Ed PRT – Primary Section  Science
Neeta Dalvi ATD, B.Ed PRT – Primary Section  Marathi
Nidhi  Saxena M.Sc.B.Ed PRT – Primary Section  Maths
Nima Velangi B.A.B.Ed PRT – Primary Section  Hindi
Pinkey Sati MBA, B.ED PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Pooja Thacker BBA., B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Purva  Desai B.SC, B.ED PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Ranjeeta  Dixit M.A.B.Ed PRT – Primary Section  Hindi
Rashi Gupta   PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Reshmi Ghosh   PRT – Primary Section  English
Rima Pradhan MA, M.Ed PRT – Primary Section  Hindi
Roli Jain M.A., B.Ed, PHD (NUTRITION) PRT – Primary Section  Hindi
Sakshi Rai Graduation, B.Ed PRT – Primary Section  Hindi
Sangeeta Singhal BA , B.ED PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Shilpa Khamamkar B.Sc, B.Ed PRT – Primary Section  Computers
Shreelekha Chitnis B.Com, NTT, B.Ed PRT – Primary Section  English
Smita Kataria B.Com,B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Supriya Wankhede M.A.B.Ed PRT – Primary Section  Hindi
Swati Kumbhar     PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Tanu Pandhi B.Sc,M.A.B.Ed, CTET PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Tanuja Bhise M.Com. PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Vijaya M. Borhade B.Sc.B.Ed PRT – Primary Section  Maths
Vinit  Yadav B.A, B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Vishakha Inamdar M.com , B,ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Yogini  Ranadive M.A.B.Ed PRT – Primary Section  English, Science, Maths
Dhanalakshmi Srungarapu M.Sc(Comp) IT Department  Computers
Harshal Papal None IT Department   
Preeti Munje M.Com, DCM IT Department  Computers
Suhas Kumbhar MCA, Software Testing  IT Department   
Hemant Aligi   Music  Western Music
Mayur Sagari HSC(Band) Music  Band
Nitin Sangme M.A (Music), Sangeet Visharad Music  Indian Music
Gayatri Waghmare MA Dance  Dance
Bijal Bhatt M.A (Pshycology) School Counsellor   
Abhijit  Mankar M.Lib & I.Sc Library   
Albert Anthony B.Com, M.Ped Sports Department  Cricket
Anuradha Yedke B.A., M.P.Ed, NET Sports Department  Physical Education
Aruna Tikone B.Sc.B.P.Ed, ,TTC, CCY, CPEd, Deploma in Yogathraphy Sports Department  Yoga
Ashish  Angirwal B.Com B.P Ed Sports Department  Foot ball
Gaurav Navaskar B.Com Sports Department  Teakwondo
Gurunath  Kale B.A, T.C.PEd, B.P.Ed,  Sports Department  Taekwondo
Najeeb Ahmed B.A, B.P.Ed Sports Department  Basket Ball
Ravindra Kamble M.A, M.Ed (Phy) Sports Department  Physical Education
Sameer Alam  Shaikh  B. Com, B PED Sports Department  Skating
Sandeep Bhise BA Sports Department  Swimming
Shubhangi  Bodhankar M.A., B.Ed  Sports Department  Yoga
Vaishali Khatal B.A , M.P.Ed, M.PHIL Sports Department  Games
Anup Kutwal A.M,A.T.D,G.Art Art & Craft / WE  Art & Craft
Kanya Adhav M.A., ATD..GD Art Art & Craft / WE  Art & Craft
Komal Palande   Lab Assisstants   
Shabana Shaikh B.Sc Lab Assisstants   
Suman  Mane B.A.B.Ed Lab Assisstants   
Bijal Ananpara B.Sc., M.A CoT – Secondary Section   
Shravina Dubey BA CoT – Secondary Section Co Teachers 
Sonia Dalal MSc, M.Phil (Physics) MCA CoT – Secondary Section Co Teachers 
Amita Srivastava MCA CoT – Primary Section  
Antima Jaipuria PG (MSW), D.Ed CoT – Primary Section  
Anushree Gupta M.Tech CoT – Primary Section  
Arti Chamnikar B.Sc(Comp), LLB,Diploma in Yoga CoT – Primary Section  
Dhanashri Manore MA, B.Ed CoT – Primary Section  
Haripriya Varma B.com CoT – Primary Section  
Jyoti Jasnani   CoT – Primary Section  
Manali Sawant MBA HR  CoT – Primary Section  
Manisha Tiwari D.ED , B.ED MA Prosesing   CoT – Primary Section  
Mansi Agarwal BBA, MBA, MA BED CoT – Primary Section  
Neha Bansal BA, B.Ed CoT – Primary Section  
Nrupa Thakkar MSC(CA&IT) CoT – Primary Section  
Preeti Borkar MCA PRT – Primary Section   
Prema Kulkarni BSC BED  CoT – Primary Section  
Priya Saini MCOM, BED, PDWSE CoT – Primary Section  
Rupali Dhenge MCM, BCom CoT – Primary Section  
Sahili Chavan BA CoT – Primary Section  
SANDHYA SALUNKHE MA english BED, CTET CoT – Primary Section  
Sheetal Sarode Diploma in TTC CoT – Primary Section  
Shraddha Doshi Graduate CoT – Primary Section  
Swati Bhagat M.Sc(IT) CoT – Primary Section  
Vasanti Mahadik B.Com, B.Ed CoT – Primary Section  
Vidyavati Jaiswar B.A, BED MA CoT – Primary Section  
Amit Yerunkar B.Com Administration   
Anita Shinde   Administration  Nurse
Capt. Ganesh Ghotane (Retd.) BA Administration   
Chandrakant Bari M.Com, B.Ed Administration   
Jyoti MAhajan B.Com Administration   
Matin Shaikh B.Com Administration   
Susan Mathew B.Com, DTP Administration   
Vrushali Deshmukh B.Com Administration   
Sandeep Mahale M.Com Accounts   
Suraj Bhise B.Com Accounts